Coraz większą popularnością wśród projektów domów cieszą się domy parterowe. Ideą domu parterowego jest przede wszystkim bliskość ziemi, a zatem połączenie z ogrodem. Dzięki temu przestrzeń zewnętrza i wnętrze domu stają się jednością.

Zanim podejmiesz decyzję o budowie tego typu domu, warto abyś znał plusy i minusy takiego rozwiązania. Wiele osób decyduje się na budowę domu parterowego, dlatego, że nie ma w nim schodów. Jest to istotny argument w przypadku, gdy wśród domowników są osoby starsze lub niepełnosprawne.

www.spafactory.pl

Z pewnością będzie to również zaletą dla rodzin z małymi dziećmi. Nie ma wtedy problemu z przemieszczaniem się po domu i skorzystaniem z wszystkich pomieszczeń, a przy tym jest bezpiecznie Warto również dodać, że rezygnacja ze schodów to także oszczędność miejsca. Ponadto domy parterowe są szybsze i prostsze w budowie w porównaniu z domami piętrowymi.

W związku z tym jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wydaniu na budowę jak najmniejszej ilości pieniędzy oraz jak najszybszą przeprowadzką do nowego domu. Na niekorzyść domów parterowych przemawia przede wszystkim duża powierzchnia dachu, co może podnieść koszty budowy. Poza tym domy parterowe zajmują dużą powierzchnię działki, a więc nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy dysponujemy małą działką.

Poza tym należy wziąć pod uwagę komunikację. W domach parterowych sporą powierzchnię zajmują korytarze, które zapewniają dostęp do wszystkich pomieszczeń. Zatem należy dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw i zastanowić się, jakie mamy oczekiwania wobec domu, aby wybrać najlepsze dla rozwiązanie.

Stan czuwania środki czyszczące