Podstawą w komunikowaniu się w języku obcym jest znajomość słówek. Dla dorosłych ich nauka może wydawać się bardzo żmudna. Dzieci mają jednak bardzo elastyczny umysł, dlatego w ich przypadku nauka jest łatwiejsza. Jednym z efektywniejszych sposobów na szybkie poznanie i nauczenie się języka obcego jest wybranie się do szkoła niemieckiego warszawa Warto jednak zadbać o to, żeby systematycznie utrwalać nowe słówka. W jaki sposób można to zrobić? Przede wszystkim zakupmy korkową tablicę i powieśmy ją w pokoju dziecka.

Następnie poprośmy dziecko, żeby narysował różne zwierzęta czy rośliny oraz podpisał je w obcym języku. Takie obrazki umieśćmy na tablicy. Dzięki temu, że dziecko codziennie będzie na nią spoglądać, z pewnością zapamięta wszystkie zamieszczone tam obrazki. Z czasem możemy zmienić obrazki. Słówek można się także nauczyć poprzez przeglądanie obcojęzycznych książeczek.

www.idealnypracodawca.pl

Zadbajmy o to, żeby ich tematyka była prosta i zrozumiała dla dziecka. Jeśli poziom trudności okaże się zbyt wysoki, dziecko może być zniechęcone do dalszej nauki. Zachęcajmy dziecko do komunikacji w języku obcym. Początkowo maluch może odczuwać skrępowanie, jednak szybko ochoczo zacznie porozumiewać się z nami w obcym języku. Starajmy się rozmawiać na różne tematy, np.

o ulubionych kreskówkach czy o zwierzętach. W ten sposób łatwiej będzie poszerzyć jego zasób słownictwa. Pamiętajmy również o tym, że dziecko ma prawo odczuwać zmęczenie. Jeżeli będziemy zbyt gorliwie uczyć dziecka języków obcych, może odczuwać niechęć. Zadbajmy także o czas wolny dziecka.

Jeśli będzie wypoczęty, z pewnością chętnie zacznie uczyć się języków obcych.

Zawody po angielsku Rzutniki do klas szkolnych