Budowa domu parterowego

Coraz większą popularnością wśród projektów domów cieszą się domy parterowe. Ideą domu parterowego jest przede wszystkim bliskość ziemi, a zatem połączenie z ogrodem. Dzięki temu przestrzeń zewnętrza i wnętrze domu stają się jednością.
Zanim podejmiesz decyzję o budowie tego typu domu, warto abyś znał plusy i minusy takiego rozwiązania. Wiele osób decyduje się na budowę domu parterowego, dlatego, że nie ma w nim schodów. Jest to istotny argument w przypadku, gdy wśród domowników są osoby starsze lub niepełnosprawne.
Z pewnością będzie to również zaletą dla rodzin z małymi dziećmi. Nie ma wtedy problemu z przemieszczaniem się po domu i skorzystaniem z wszystkich pomieszczeń, a przy tym jest bezpiecznie Warto również dodać, że rezygnacja ze schodów to także oszczędność miejsca. Ponadto domy parterowe są szybsze i prostsze w budowie w porównaniu z domami piętrowymi.
W związku z tym jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wydaniu na budowę jak najmniejszej ilości pieniędzy oraz jak najszybszą przeprowadzką do nowego domu. Na niekorzyść domów parterowych przemawia przede wszystkim duża powierzchnia dachu, co może podnieść koszty budowy. Poza tym domy parterowe zajmują dużą powierzchnię działki, a więc nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy dysponujemy małą działką.
Poza tym należy wziąć pod uwagę komunikację. W domach parterowych sporą powierzchnię zajmują korytarze, które zapewniają dostęp do wszystkich pomieszczeń. Zatem należy dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw i zastanowić się, jakie mamy oczekiwania wobec domu, aby wybrać najlepsze dla rozwiązanie.
środki czyszczące
Przeczytaj również: Ile może trwać budowa domu?
Przeczytaj również: Czy warto postawić na szklane ekrany akustyczne?
Przeczytaj również: Jak działają kurtyny powietrzne?
Polecane artykuły

Załatwienie zgody na budowę
Budowa domu to nie tylko znalezienie odpowiedniej działki, podłączenie mediów i zakup materiałów budowlanych. To również formalności, bez których nie można rozpocząć budowy. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnim czasie znowelizowano ustawę i inaczej wygląda załatwianie formalności związanych z rozpo

Formalności związane z budową domu
Gdy już znajdziesz wymarzoną działkę i zdecydujesz się ją kupić, nie możesz przestać myśleć o rozpoczęciu budowy własnych czterech kątów. Warto jednak, żebyś wiedział, że zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac budowlanych na terenie własnej działki, warto abyś dopilnował wszystkich formalności zwi