Chcesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, ale po pierwszej wizycie na siłowni nagle odpuszczasz? Naprawdę starasz się polubić sport, ale jakoś tak nie wychodzi? Nie martw się, na pewno jest na to ratunek! Zapewne nie znalazłeś jeszcze aktywności, która na tyle przypadła ci do gustu, by ją kontynuować. Przeczytaj ten mały poradnik i dowiedz się, jak znaleźć w sobie motywację do działania. Pamiętaj, że najgorzej jest zacząć i wytrwać w tym jakiś czas. Później już pójdzie jak z płatka!

Znajdź swój sport

Jak zacząć? Na początku po prostu znajdź taki sport, który będzie ci sprawiał przyjemność. Wcale nie musi być to wielki wycisk na siłowni albo bieganie dopóki nie zabraknie ci tchu. Może być to rower, basem, rolki, nordic walking albo lekki jogging. To nie tylko formy aktywności fizycznej, ale i świetna forma spędzania wolnego czasu, zarówno w pojedynkę, jak i z rodziną lub znajomymi. Może być to nawet taniec! I nie żadne profesjonalne zajęcia, ale po prostu ruszanie się do muzyki we własnym domu. Od razu poprawi ci się nie tylko kondycja, ale i humor. Warto wybrać zajęcie, które sprawni nam przyjemność.

W innym wypadku, szybko z niego zrezygnujemy.

Wybierz porę odpowiednią dla siebie

Masz już wybrane ulubione zajęcia? To świetnie! Czas wybrać także porę najodpowiedniejszą na uprawianie sportów. Nie jesteś rannym ptaszkiem? To nie wstawiaj specjalnie o 6, by wykonać poranny jogging. Zamiast przebieżki przed pracą, zafunduj sobie relaksujące bieganie wieczorem. Dla jednych odpowiednią porą będzie ranek, a dla innych wieczór. W weekend może być to nawet środek dnia! Poranne ćwiczenia z pewnością dostarczą energii na resztę dnia, a sporty uprawiane wieczorem będą wspaniałym relaksem przed snem.

Znajdź towarzystwo!

Jeśli nie możesz zmobilizować się do uprawiania sportu samemu, to znajdź towarzysza, który wesprze cię w aktywności. A dodatkowo doda motywacji i wyciągnie z domu, kiedy będziesz chciał już odpuścić! Towarzysz z pewnością przyda się przy joggingu, pływaniu na basenie czy przejażdżce rowerowej. Okaże się także niezbędny do gry w tenisa czy w badmintona. Większą grupą będzie można wybrać się na spływ kajakowy czy zagrać w siatkówkę.

Wzajemna motywacja ma naprawdę sens, a poza tym łączy sport ze spotkaniem towarzyskim.

www.outdooradventure.com.pl