Długo wyczekiwane przez wszystkich lato to doskonały czas na zwiększenie naszej aktywności fizycznej poprzez uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz i spędzenia czasu w aktywny sposób. Latem można uprawiać o wiele więcej sportów niż zimą i to bez żadnego wyjeżdżania z miejsca zamieszkania. Możesz zacząć już od zwykłego joggingu po okolicy! Jakie sporty warto uprawiać latem? Jest wiele możliwości!

Pływanie – na basenie i nad jeziorem

Pływanie to nie tylko znakomity sposób na przyjemną aktywność fizyczną, ale również na ochłodę w upalne dni. Pływać możesz w pobliskim jeziorze, nad morzem lub na basenie, krytym lub odkrytym. Pływanie jest szczególnie polecane osobom, które mają problem z kręgosłupem. Tego typu sport nie obciąża kręgosłupa. Na plażę warto wybrać się z rodziną lub z paczką znajomych. Na basen można śmiało iść samemu!

Bieganie lub jogging

Jogging czy szybsze bieganie to doskonały pomysł na aktywność ruchową bez wydawania pieniędzy. Nie musisz płacić za żaden sprzęt czy za bilet wstępu do danego obiektu. Wystarczą ci alejki i parki. Załóż sportowe ciuchy, odpowiednie buty, ewentualnie słuchawki na uszy i wyjdź z domu! Na początek postaw na niewielkie odległości i stopniowo zwiększaj dystans.

www.kwadrat.slupsk.pl

Nie wybiegaj jednak w czasie, w którym jest najcieplej. Najlepiej rób to rano lub wieczorem. Nie zapomnij o nawodnieniu organizmu!

Gry zespołowe – siatkówka, a może badminton?

Siatkówka czy badminton to połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. Do takich gier zespołowych na świeżym powietrzu zaangażuj rodzinę lub znajomych. Wybierzcie się na pobliskie boisko lub na inną większą przestrzeń. Ćwiczenia i wspólne towarzystwo aktywują produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Jazda na rowerze

Rower to kolejny znakomity pomysł na aktywne spędzenie letnich dni. Na rower możemy wybrać się sami, we dwójkę lub w większej grupie. Obecnie w wielu miastach nie brakuje ścieżek rowerowych. Możesz zorganizować przejażdżkę po mieście lub wyruszyć w dłuższą trasę w nieznane dotąd zakątki.

Jazda na rolkach

Jeśli umiesz już jeździć na rolkach, to wykorzystaj lato do udoskonalenia swoich umiejętności. A jeśli jeszcze tego nie potrafisz, to świetny czas to nauki! Jazda na rolkach to naprawdę świetna zabawa.

Możesz wybrać się na rolki w pojedynkę lub z paczką znajomych.

https://www.sita.pl/liczby-po-niemiecku-jak-liczyc-w-jezyku-naszych-sasiadow/ https://www.pencopolska.pl/blog/jak-przygotowac-sie-do-wyscigu-cyclocross/