Przetrenowanie może spotkać każdego biegacza: zarówno amatora jak i zawodowca. Dla jednych jak i dla drugich może być równie niebezpieczne. Czasami trudno jest odróżnić przemęczenie od przetrenowania, gdyż objawy są podobne.

U przetrenowanego biegacza można zauważyć brak formy, huśtawki nastrojów lub nadmierne zmęczenie. Jednocześnie jest mu bardzo trudno powrócić do wcześniejszego stanu. Jeżeli biegasz i zauważasz u siebie wcześniej wypisane objawy to w pierwszej kolejności musisz wykluczyć występowanie innych chorób.

Obserwuj siebie, swój organizm i styl życia. Być może to nie bieganie przyczyniło się do negatywnych zmian, a zupełnie inny czynnik. Może dopadła cię zwykła infekcja lub wirus, a może cierpisz na niedobór magnezu czy węglowodanów.

Jeżeli jednak można wyeliminować te czynniki to najwyraźniej doszło do przetrenowania. Powodów tego może być kilka: zła dieta, niepoprawne wykonywanie treningu, jego nieodpowiednia intensywność lub czas trwania. Ważne jest dokładne określenie przyczyny i kontakt z lekarzem.

https://patatajek.pl/kategorie/25-nauszniki https://fabrykafutbolu.net/