Ekrany akustyczne to od lat jedno z najlepszych rozwiązań na zbyt duże natężenie hałasu. Tego typu ekrany stosowane są więc w wielu różnych sytuacjach, choć najczęściej możemy je znaleźć przy autostradach oraz drogach ekspresowych.

Tam ich głównym zadaniem jest redukcja natężenia hałasu, jaki powstaje za każdym razem, gdy drogą przejeżdża samochód. Najwięcej hałasu zdają się tworzyć samochody ciężarowe, dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć chociażby mieszkańców tych domu, które znajdują się w bezpośredniej bliskości od takich szybkich dróg.

Pomóc w tym mogą właśnie ekrany akustyczne – wśród kilku rodzajów, warto wyróżnić także szklane ekrany akustyczne. Czym tak właściwie się charakteryzują? Z jednej strony, mają one odrobinę gorsze właściwości niż zielone ekrany akustyczne, ale z drugiej strony w ten sposób nie tworzymy z nich bariery wizualnej.

Gdzie można wykorzystać szklane ekrany akustyczne?

W przeciwieństwie do zielonych ekranów akustycznych, szklane są po prostu przeźroczyste, dzięki czemu tworząc barierę dla dźwięku nie tworzymy swoistej bariery wizualnej. W ten sposób szklane ekrany akustyczne doskonale sprawdzą się w miastach, gdzie nie będą zasłaniać różnego rodzaju sklepów i miejsc usług, jak również okien pobliskich mieszkań.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że szklane ekrany akustyczne charakteryzują się nieco gorszymi parametrami akustycznymi, w tym przede wszystkim pochłanianiem oraz odbijaniem dźwięków, natomiast tak czy siak bardzo dobrze redukują one hałas. Dodatkowo, zastosowane szkło akrylowe jest odporne na promienie słońca, a same ekrany są niezwykle lekkie, ale przy tym bardzo wytrzymałe i trwałe.

pręty łuszczone www.2011youth.com