W dzisiejszym świecie bardzo dużo osób oddaje się związkom w których nie są do końca szczęśliwi. Ludzie jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że mogłoby być lepiej. Tłumaczone jest to na wiele sposobów. Jednym z nich jest poczucie pozornego bezpieczeństwa i przywiązania. Niektóre osoby nie potrafią wyobrazić sobie własnego ja bez partnera obok. Jest to bardzo częsta przyczyna tkwienia w związkach toksycznych, bez przyszłości. Z drugiej strony istnieją sytuacje, które wymuszają na jednej z osób konieczność pozostania w takim związku. Powodem jest może być przykładowo rodzina. Partner lub partnerka nie zważa już na swoje uczucia, potrzeby, czy marzenia. Koniecznością jest jednak utrzymać rodzinę w ,,ryzach’’ i nie pozwolić jej się rozpaść.

erotyczna bielizna damska

Związki toksyczne charakteryzują się tym, że obserwatorzy je rozpoznają bez problemu, lecz osoby w nich tkwiące nie widzą żadnych nieprawidłowości. Oto kilka alarmujących sytuacji, które świadczą o pojawieniu się cech tego typu związków:

  • Partner lub partnerka jest zazdrosny o twoją komunikację z rodziną, dziećmi, czy przyjaciółmi. Jest to chore, lecz jeśli ma do tego pretekst i podstawę – nie wolno go za to obwiniać. Rozmowa o wątpliwościach to klucz do sukcesu związku;
  • Partner lub partnerka chce mieć wgląd do korespondencji, którą prowadzisz, nawet na tle biznesowym. Każdy jest indywidualnością i ma prawo do prywatności. Nie da się wytłumaczyć chęci wnikliwej analizy wszystkiego, co dzieje się w życiu drugiej osoby. Jest to objaw, z którym z pewnością trzeba walczyć;
  • Związek ma charakter toksycznego, jeśli jeden z partnerów zmienia się na życzenie drugiego. Jeśli są to zmiany na dobre – oczywiście nie ma o czym mówić, ludzie w związkach powinni się uskrzydlać. Często jednak zdarza się, że druga osoba zmienia nawet swoje przyzwyczajenia, czy marzenia w sposób, który zadowoli ukochaną, czy ukochanego. To z pewnością oznaka chorego związku.

.

www.rallycross-news.pl