Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Czy to w pracy, czy na spotkaniu ze znajomymi czy w domu przed telewizorem. To sprawia, że nasze ciało jest zastane, wszystko zaczyna nas boleć, a nawet najmniejszy wysiłek fizyczny zaczyna nas przyprawiać o zadyszkę. A przecież można w przyjemny sposób spędzić popołudnie, jednocześnie jeszcze dbając o swoją kondycję i wspierając pracę całego organizmu. W utrzymaniu aktywności fizycznej z pewnością pomoże nam rower, tym bardziej, że daje on niesamowite możliwości.

Bliższe i dalsze wycieczki

Takim rowerem możemy się wybrać na wycieczkę. Na początku gdzieś blisko, później stopniowo zwiększając odległość. Oczywiście możemy postanowić, że będą to spokojne przejażdżki i wówczas wystarczy zwykły rower miejski.

Jednak jeśli na poważnie chcemy poćwiczyć nad naszą kondycją, planujemy dalekie wyjazdy, po różnym terenie, to warto pomyśleć o rowerze bardziej sportowym, z grubszymi oponami, tak abyśmy mieli pewność, że będzie nam się na nim jechało wygodnie zarówno po asfalcie, jak i po leśnych ścieżkach. Możemy też nabyć rower, który będzie miał na kierownicy koszyk, a to pozwoli nam zabrać na przejażdżkę najpotrzebniejsze rzeczy, co sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy jeździć zaczniemy z rodziną i będą nam towarzyszyły małe dzieci.

Dzieci są problemem?

Nasze dzieci jeszcze nie potrafią jeździć rowerem na dwóch kołach, więc odkładamy na przyszłość wszelkiego rodzaju wycieczki? Niepotrzebnie. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalne foteliki dziecięce na rower i już będziemy mogli wybrać się w podróż. Albo możemy też zainwestować w specjalne przyczepki. Wówczas dziecko siedzi sobie wygodnie, w razie niepogody możemy taką przyczepkę zasłonić, do tego przypięte jest pasami, więc mamy pewność, że nie wypadnie, a z tak ciągniętą przyczepką możemy jechać na naprawdę dalekie wyprawy. Koniecznie zobaczmy jakie wycieczki rowerowe możemy zrealizować w naszej okolicy, a co więcej, warto też sprawdzić na jakim rowerze najwygodniej będzie nam się jechało po tamtejszym terenie. Im lepiej będziemy przygotowani, tym chętniej będziemy wyjeżdżali na takie wycieczki.

www.eszczepienia.net.pl

Tym bardziej, że tak naprawdę wystarczy tutaj odrobina silnej woli.

https://rowerek.pl/pol_m_Akcesoria-135.html wrotki sklep kraków