kurtyny powietrzne to urządzenia, które możemy spotkać w gabinetach lekarskich, hotelach czy restauracjach. Ale coraz częściej znajdują one swoje zastosowanie także w naszych domach. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym są i jak działają kurtyny powietrzne. Tymczasem jest to urządzenie, które wydaje się być najlepszym sposobem, aby zapobiec ucieczce ciepła z ogrzanego już pomieszczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie ograniczyć utraty ciepła i zapewnić sobie lepszy komfort cieplny, wpływając również na koszty związane z ogrzewaniem, które się po prostu zmniejszają. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego właśnie urządzenia.

Kurtynę stosuje się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie jest nasilony ruch i częste otwieranie oraz zamykanie drzwi wejściowych. W wielu przypadkach może to bowiem doprowadzić do bardzo szybkiego ochłodzenia się wnętrz. Sama kurtyna ma więc za zadanie utrudnić mieszanie się powietrza z zewnątrz z powietrzem z wewnątrz. Dodatkowo, kurtyna powietrzna pozytywnie wpływa także na jakość potwierdza, gdyż utrudnia również przedostawanie się do pomieszczeń różnego rodzaju zanieczyszczeń, spalin czy pyłów. To także dobry sposób na to, aby nie dopuścić do naszego domu owadów, które nie są po prostu w stanie poradzić sobie ze strumieniem powietrza kurtyny.

W jaki sposób działa kurtyna powietrzna? Jakie są rodzaje kurtyn powietrznych?

Sposób działania kurtyn zależy przede wszystkim od tego, czy mamy do czynienia z kurtyną powietrzną wodną, czy też elektryczną.

Warto więc wiedzieć, w jaki sposób działają kurtyny powietrzne, aby móc potem dobrać odpowiedni dla nas sprzęt. I tak:

  • Kurtyny powietrzne wodne: jako źródło ciepła wykorzystują energię, która jest generowana przez kocioł. Zastosowanie takiej kurtyny jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy możemy doprowadzić do niej czynniki grzewczej o temperaturze co najmniej 70 stopni Celsjusza.
  • Kurtyny powietrzne elektryczne: ich źródło ciepła jest nieco inne, gdyż wyposażone są one w nagrzewnice elektryczne. Takie rozwiązanie jest wskazane wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podłączenia kurtyny do instalacji CO albo jest to po prostu nieopłacalne.

Ważne jest, aby przy wyborze zwrócić uwagę na takie czynniki jak moc kurtyny, sposób montażu, ale też możliwość regulacji siły nawiewu czy temperatury i ustawienia strumienia powietrza.

www.rosomaki.com.pl

Nie zapominajmy także o poziomie hałasu – najlepiej jest oczywiście postawić na takie urządzenie, które będzie nie tylko wydajne, ale też będzie w cichy sposób pracować.

https://www.sita.pl/fruits-owoce-po-angielsku/