Wielu rodziców deklaruje chęć nauki języków obcych przez dzieci. Często kwestią sporną pozostaje czas rozpoczęcia nauki. Jak wiadomo umysł dziecka bardzo szybko przyswaja nowe informacje. Maluch jest ciekawy świata i najbliższego otoczenia.

Czy warto wykorzystać ten okres na naukę języka obcego? Część sceptyków uważa, że dopóki dziecko w pełni nie przyswoi rodzimego języka, nie należy zapoznawać go z obcojęzycznymi wyrażeniami. Powód jest prosty: maluch może nie rozróżniać tego, że te dwa języki znacznie różnią się od siebie. Może to doprowadzać to tego, że zamiast wypowiedzieć się w języku ojczystym, dziecko będzie używać obcych sformułowań. Tymczasem języki obce coraz częściej znajdują się w ofercie przedszkoli.

Warto bowiem podkreślić, że wielu ekspertów uważa, że nie ma przeciwwskazań w nauczaniu dziecka języka obcego. Oczywiście musi się to odbywać zgodnie z zaleceniami. Początkowo maluch uczy się pojedynczych wyrażeń. Często nauka odbywa się poprzez zabawę.

słownik językowy

Dobrym sposobem na rozpoczęcie nauki języka jest wysłanie dziecka na specjalne kolonie językowe, które pozwolą przyswoić fundamentalną wiedzę, a ponadto stanowią świetny wypoczynek dla dzieci Śrem.

Jednakże, żeby nauczanie było efektywne, zajęcia powinny odbywać się regularnie. Tylko systematyczna nauka umożliwia przyswojenie i zapamiętanie kolejnych obcych słówek. Jeżeli dziecko z jakiś powodów przerwie naukę, wówczas może szybko zapomnieć tego, czego nauczył się dotychczas. Podczas podejmowania decyzji rodzice powinni uwzględnić indywidualne predyspozycje dziecka.

Trzeba również wybrać odpowiedniego nauczyciela języków obcych. Najlepiej jeśli posiada doświadczenie w nauczaniu kilkulatków.

https://www.sita.pl/stopniowanie-przymiotnikow-w-jezyku-angielskim/