Budowa domu jest przedsięwzięciem, które najczęściej pochłania oszczędności całego życia. Nierzadko się zdarza, że okres budowy domu spędza sen z powiek inwestorowi.

Dopełnienie wszelkich formalności, zakup materiałów budowlanych czy nadzór nad ekipą budowlaną dla laika może być sporym wyzwaniem. Poza tym budowy należy doglądać i kontrolować jakość i terminowość wykonywanych prac.

Mając na uwadze bezpieczeństwo rodziny, warto zatem pomyśleć o nadzorze inwestorskim. Osoba, która nie ma pojęcia na temat prac budowlanych i prawa budowlanego nie będzie w stanie odpowiednio kontrolować budowy domu.

Zlecenie tego zadania fachowcowi jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Inspektor nadzoru inwestorskiego reprezentuje inwestora na placu budowy i dba o jego interesy.

Obecnie nie ma przepisów, które wymagałyby od inwestora zatrudnienia inspektora nadzoru inwestorskiego. Jednak, ze względów bezpieczeństwa oraz dla własnego komfortu, oszczędności czasu i pieniędzy, warto zatrudnić taką osobę.

Inspektor jest osobą, która posiada wiedzę na temat wykonywania prac budowlanych, w związku z tym przeprowadzi kontrolę jakości przeprowadzonych robót oraz sprawdzi zgodność prac z projektem i prawem budowlanym. Dla osób, które nie mają doświadczenia w tym temacie lub które nie mają czas na przeprowadzanie takich kontroli jest to rozwiązanie warte rozważenia.

Trzeba pamiętać, że inspektorem nadzoru budowlanego nie może być jednocześnie kierownik budowy. Ponadto osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna posiadać odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu oraz należeć do izby zawodowej.

https://www.hkl.pl/atlas-copco-agregaty-pradotworcze-wynajem www.fahnen.pl